iPhone 5 Lansmanı

 

Beklenen gün geldi artık. Apple, 12 Eylül’de yeni telefonunu tanıtacağını açıkladı. Yarın 12 Eylül 2012 tarihinde Türkiye saatiyle akşam 20:00 da lansmanı gerçekleştireceği belirtildi.

Peki bizi neler bekliyor ?

Tanıtım videosunu geçtiğimiz günlerde paylaşan Apple yeni iPhone ile kullanıclarını baya bi etkileyeceğini göstermiş. Yeni iPhone öncekine göre daha ince, hafif ve şık görünüyor. 4 inçlik ekranı ve 640 x 1136 piksel çözünürlüğe sahip olaması bir önceki modeline açık ara fark atıyor. A6 işlemci ve 1 GB Ram’e sahip olması hız konusunda oldukça etkileyeceğinin göstergesi. Depolama hafızasıda 32,64 ve 128 GB seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

Bu yeni modelinde kullanıcıların güvenliğini unutmayarak iPhone’ların klasik orta tuşu olarak bilinen tuşuna bir parmak izi tarayıcısı konmuş. Kullanıcıların tuş kilidini açması ve telefonun içeriğine ulaşması için parmaklarını üstüne tutması yeterli. sizi tanıyarak ekran açılıyor.

Yeni bir özellikte donanımsal olarak geliyor. Apple yeni iPhone’nunda şarj etme husunda alışılmışın dışına çıkarak yeni bir şarj soketi geliştirmiş. Bu soket önceki giriş soketine göre daha zarif ve küçük şekilde.

Yarınki lansmanı izlemek istiyorsanız aşağıda paylaştığın linki takip edebilirsiniz.

 

Tanıtım Videosu : http://www.youtube.com/watch?v=0lTTEjrnTPg&feature=player_embedded

Canlı Lansman :   http://iphoneturka.net/

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.