Hakkımda

06.07.1988 İstanbul

Resul Rıza DOLANER bilişim dünyasına 2002 yılında lise yıllarında başlamış olup, Yazılım Dünyası'nda yer alma kararını 2007'de Üniversite için gittiği Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği'nde karar verdi.

Üniversite'de 2010-2012 yıllarında Part Time bulunduğu okulun UZEM'inde çalışarak ActionScript dilinde ve Flash uygulamarında kendini geliştirdi. Bu yıllarda bulunduğu Yazılım Kulübünde çeşitli faaliyetler yaparak, kulüp yönetiminde yer aldı.

Mezuniyet yıllarında Bitirme Projesi olarak TUBİTAK'dan aldığı maddi destek ile PLC ve Yazılım bilgisini birleştirip, İnternetten Kontrollü Kombi Isı Kontrol Sistemini tamamladı ve mezun oldu.

2012 yılının Temmuz ayında mezuniyetin ardından Ankara'ya gelerek, ODTÜ Teknokent'te yer alan e-Learning ve Yazılım hizmeti veren bir firmada ilk profesyonel iş hayatına başladı. Burada e-Learning üzerini LMS içerikli ürünler geliştirdi ve ilk kez Mobil Application Development hayatına atılarak m-Learning uygulamalar geliştirmeye başladı.

2013 Mart ayında aynı ilde bulunan EGO Genel Müdürlüğü'ne geçerek Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nda Yazılım hayatına devam etmeye karar verdi. Kurumda yer alan bir çok yazılımın gelişme aşamasında  ve kuruma ait olan mobil uygulamaların geliştirilmesine katkı sağladı.

2015 Yılında Karabük'te başladığı Bilgisayar Mühendisliği öğrenimini başarı ile tamamlamış olup, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programında Tez Çalışmalarını yarıda bırakmıştır ve Süleyman Demirel Üniversitesi İşletme Bölümünde Yüksek Lisans Eğitimine devam etmektedir.

2017 Nisan ayında Anayasa Mahkemesi'ne Mobil Uygulama Geliştiricisi olarak geçmiş olup, halen burada görevini devam ettirmektedir.

Evli ve tatlı bir kızın babası olarak iş hayatına devam etmektedir. 

social-linkedin-box-white-icon social-twitter-box-white-icon social-facebook-box-white-icon