Hakkımda

06.07.1988 

İstanbulResul Rıza DOLANER bilişim dünyasına 2002 yılında lise yıllarında başlamış olup, Yazılım Dünyası’nda yer alma kararını 2007’de Üniversite için gittiği Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği’nde karar verdi.

Üniversite’de 2010-2012 yıllarında Part Time bulunduğu okulun UZEM’inde çalışarak ActionScript dilinde ve Flash uygulamarında kendini geliştirdi. Bu yıllarda bulunduğu Yazılım Kulübünde çeşitli faaliyetler yaparak, kulüp yönetiminde yer aldı.

Mezuniyet yıllarında Bitirme Projesi olarak TUBİTAK’dan aldığı maddi destek ile PLC ve Yazılım bilgisini birleştirip, İnternetten Kontrollü Kombi Isı Kontrol Sistemini tamamladı ve mezun oldu.

2012 yılının Temmuz ayında mezuniyetin ardından Ankara’ya gelerek, ODTÜ Teknokent’te yer alan e-Learning ve Yazılım hizmeti veren bir firmada ilk profesyonel iş hayatına başladı. Burada e-Learning üzerini LMS içerikli ürünler geliştirdi ve ilk kez Mobil Uygulama Geliştirme hayatına atılarak m-Learning uygulamalar geliştirmeye başladı.

2013 yılının Mart ayında aynı ilde bulunan EGO Genel Müdürlüğü’ne geçerek Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda Yazılım hayatına devam etmeye karar verdi. Bu birimde çalışarak, kurumda yer alan bir çok yazılımın gelişme aşamasında  ve kuruma ait olan mobil uygulamaların geliştirilmesine katkı sağlamıştır.

2015 Yılında Karabük’te başladığı Bilgisayar Mühendisliği öğrenimini başarı ile tamamlamış olup, Mühendislik ünvanını almıştır.

2017 yılının Nisan ayında Anayasa Mahkemesi’ne geçerek Kuruma ait Mobil Uygulamaları geliştirdi ve Web tabanlı uygulamalar ile Kurum İçi Java tabanlı yazılımların geliştirilmesine katkı sağladı.

2019 yılının Şubat ayında İçişleri Bakanlığı’nda Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı olarak işe başladı. Halen burada çalışma hayatına devam etmektedir.

Evli ve tatlı iki kızın babası olarak iş hayatına devam etmektedir.

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.